Bayonet Tip Termokupllar

Bayonet tip termokupllar genelde basit proseslerde tercih edilen bir termokuplldur. Sabit kablolu olarak üretilmektedir. Prosese yay sıkıştırmalı olarak monte edilir. Termokupl, ucundaki metal kablo ile sıkıştırıldığından sızdırmazlık özelliği yoktur. Bu nedenle rutubetli ortamlarda ve sıvılarda kullanılmaz. Genelde metal bloklara açılan bir deliğe daldırılarak veya metal yüzeyine temas ettirilerek kullanılır. Bayonet tip termokupllarda standart rekor M12 x 1,5'dur.

 

 


Bayonet Termokupl Tipleri

TB01
Resmine uygun tip termokupl standart olarak L boyu 30 mm çap 6 mm'dir. Prosese daldırılan termokupllun uç kısmı yay rekoru ile sıkıştırılır. Kablo boyu siparişte belirtilmelidir. Kablo çekilmemeli ve üzerine yük bindirilmemelidir.
 


TB02
Resmine uygun tip termokupllun kablo ucuna isteğe bağlı olarak değişik uzunluk ve çaplarda boru monte edilir. TBO1'den farkı yay ve yay rekoru yoktur düz boruludur.
 


TB03
Resmine uygun tip termokupllun TBO1'den tek farkı 120 açılı olmasıdır.
 

 

 


TB04
Resmine uygun tip termokupllun TBO1'den tek farkı 90° açılı olmasıdır.
 

 

 

 

 

 

 


TB05
Resmine uygun tip termokupllun TBO1'den farkı ucu sivri olması ve L boyundan sonra kablo tarafında bir çap düşmesi vardır. Bu nedenle yay dış çapı ile dalma boyu aynı boyuttadır. Standart üretiminde çap 8 mm L boyu 30 mm'dir.
 

 


TB06
Resmine uygun tip termokupldur. Dirsekli ve sabit kablolu tipdir. Montaj zorluğu olan proseslerde tercih edilir.Standart üretimde çap 6 mm'dir. Diğer ölçüler ve kablo boyu siparişte belirtilmelidir.
 


TB07
Resmine uygun tip termokupldur. Özel bir yapıda ve paslanmaz malzemeden imal edilen tipdir. Standart üretimde L boyu 12 mm, çap 4 mm'dir. Poroses bağlantısı için üstte 4,5 mm çapında bir delik vardır.
 

 

 


TB08
Resmine uygun tip termokupldur. Termokupl ucundaki boru üzerindeki rekor M6 x 10'dur. Rekor ucu bastıracak şekilde prosese tutturulur.